Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member Anna Chalupinska  
2026-06-23 21:15:30
Member karolina  
2026-06-23 14:28:48
Member bojowniczka  
2026-06-22 20:02:39
administrator Administrator  
2024-06-26 12:53:56
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Wtorek
23 czerwca 2026
Imieniny obchodzą
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr, Prosper, Wanda, Zenon, Zenona
Do końca roku zostało
192 dni

22 maja przedszkolaki oraz uczniowie naszej placówki wzięli udział w XXXII edycji  Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego, do którego zakwalifikowali się po etapie gminnym w GOK w Reńskiej Wsi. Na scenie królowała śląska gwara, barwne stroje, od tradycyjnych po współczesne oraz ciekawe rekwizyty. Uczestnicy zaprezentowali interesujące i zróżnicowane scenki rodzajowe oraz monologi.

Przedszkolaki z Poborszowa przedstawiły scenkę rodzajową pt. ,,Ważyniy wodzionki'', czym zapewniły sobie 3 miejsce na podium.

W kategorii monologów wystąpili: Szymon Waloszek z klasy 2, Antoni Segrodnik z klasy 4 i Marcin Segrodnik z klasy 7.

Oprócz rywalizacji w konkursie, dzieci miały okazję udzielić wywiadu dziennikarzom telewizji i gazety.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów, a przedszkolakom zajętego 3 miejsca!

Śląskie Beranie w Izbicku Śląskie Beranie w Izbicku

Śląskie Beranie w Izbicku Śląskie Beranie w Izbicku

 

21.05.2026r. Uczniowie klasy VIII wybrali się do Oświęcimia, do obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. ,,Arbeit macht frei”- praca czyni wolnym, jak się okazało było to największe kłamstwo świata. W naszych czasach niedowierzanie na temat starej, a przede wszystkim tej historii jest oczywiste. Bo kto by, uwierzył w to że działy się takie rzeczy? Dziś, żyjąc w zadowalających czasach narzekamy na tę wygodę, której ci więźniowie nie mieli: „Wy, którzy żyjecie bezpiecznie w waszych ciepłych domach, wy, którzy spotykacie wieczorem wracających przyjaciół i gorący chleb... Zastanówcie się, kim jest człowiek, który pracuje w błocie, który nie zna pokoju, który walczy o kromkę chleba, który umiera dla 'tak' lub 'nie'”. Tak mówi Primo Levi (pisarz i więzień Auschwitz). Cieszmy się z tego co mamy teraz, bo zawsze może być gorzej.

 

Autorki: Magdalena Bochynek, Emilia Klimas, Hanna Rypa

Oświęcim 2025/2026 Oświęcim 2025/2026

 

konkurs fotograficzny sam nie palęW dniu 15.05.2026r odbyła się w Opolu gala podsumowująca konkurs pt. "Sam nie palę i innym odradzam". Celem inicjatywy było promowanie postaw prozdrowotnych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej młodzieży. Na konkurs wpłynęło ponad 140 prac. Jury oceniało fotografie pod kątem zgodności z tematem, oryginalności przekazu, kompozycji oraz jakości technicznej. W konkursie tym wzięła udział nasza uczennica Emilia Klimas, której praca została zakwalifikowana do finału i tym samym trafiła na wystawę. Wyróżnione prace będą prezentowane również w Urzędzie Wojewódzkim, jak również będą wypożyczane na inne pokazy. Gratulujemy!

 

14 maja odbyły się warsztaty chemiczne dla uczniów klas IV-VIII. W szkole pojawili się pracownicy Sieci Badawczej Łukasiewicza, którzy w przystępny i ciekawy sposób prezentowali dzieciom zagadnienia związane z nauką chemii. Grupy poszczególnych uczniów brały udział w różnych wariantach zajęć chemicznych, które dostosowane były do ich wieku. Dla klasy 7 i 8 przygotowano „Zagadki Detektywistyczne”, klasa 5 i 6 działała w „Krainie Lodu”, a czwartoklasiści wykonywali „Slimy, Flubbery i Inne Bajery”. Eksperymentując z różnymi substancjami fluoroscencyjnymi, odkrywali ich cechy, sprawdzali jak zwykłe przedmioty codziennego użytku ujawniają swoje właściwości pod wpływem promieniowania UV. Poznali stały dwutlenek węgla, zwany suchym lodem, który łatwo sublimuje. Dzięki temu mogli stworzyć olbrzymie bańki mydlane wypełnione tym gazem. Wykorzystując naturalny wskaźnik sprawdzali odczyn różnych roztworów, które obecne są  w życiu codziennym. Najmłodsi byli gotowi trochę się pobrudzić, co skutkowało produkcją „glutów”, „żelków” i kolorowych ogrodów, które urosły z zasadzonych chemicznych nasionek. Wszyscy uczyli się dzisiaj niekoniecznie przy biurku i nad książką, a w praktyce i działaniu, gdyż mieli okazję pobawić się w małych chemików. Warsztaty nie odbyłyby się, gdyby nie Rada Rodziców, która sfinansowała dzisiejsze wydarzenie. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy zaangażowali się w organizację tego ciekawego wydarzenia.

Warsztaty chemiczne Łukasiewicz Warsztaty chemiczne Łukasiewicz

Warsztaty chemiczne Łukasiewicz Warsztaty chemiczne Łukasiewicz

Warsztaty chemiczne Łukasiewicz Warsztaty chemiczne Łukasiewicz

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś368
mod_vvisit_counterWczoraj22662
mod_vvisit_counterW tym tygodniu45484
mod_vvisit_counterWszystkich23548160

Twoje IP: 216.73.217.60
MOZILLA 5.0,
Wyszukiwarka
Logowanie



Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;