Imieniny obchodzą
Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza, Demetria, Domamir, Marta, Rudolf, Rudolfa, Rudolfina, Teodor
Do końca roku zostało
194 dni

Alan Płachta został Mistrzem Województwa w Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich w Lekkoatletyce na dystansie 1000 metrów. To ogromny sukces naszego ucznia! Serdeczne gratulacje!!!

Mistrzostwa Wojewódzkie 2024Mistrzostwa Wojewódzkie 2024Mistrzostwa Wojewódzkie 2024

W miniony poniedziałek na stadionie w Reńskiej Wsi odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Większycach reprezentowały trzy drużyny: dziewcząt i chłopców młodszych (klasy 4-6) oraz chłopców starszych (klasy 7-8). Start w tych rozgrywkach można zaliczyć do udanych, ponieważ młodsze piłkarki i piłkarze uplasowali się na drugich miejscach zdobywając tytuły Wicemistrzów Gminy Reńska Wieś. Starsi koledzy po ambitnej walce ostatecznie zajęli 4 miejsce.

Zawody sp[ortowe - piłka nożna 2024

W dniu 15.02 na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Reńskiej Wsi odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym Indywidualnie w ramach Igrzysk Młodzieży. Miło nam poinformować, że wśród chłopców Mistrzem Gminy Reńska Wieś został Marcel Strupek, natomiast w kategorii dziewcząt wicemistrzostwo wywalczyła Karolina Wilner. Ponadto do zawodów powiatowych zakwalifikowali się Maja Stachelczyk oraz Fabian Szwarcer. Serdecznie gratulujemy!

Tenis Stołowy - Mistrzostwa GminyMistrzostwa Gminy - tenis stołowy 2024Tenis Stołowy - Mistrzostwa Gminy

W dniu 9 listopada drużyna piłkarska chłopców młodszych reprezentowała naszą placówkę w gminnym turnieju futsalowym w ramach Igrzysk Dzieci. Na pierwszy mecz zespół wyszedł nieco wystraszony, co niewątpliwie sparaliżowało poczynania podopiecznych trenera Łukasza i ostatecznie uległ on szkole z Mechnicy 0:1. W dalszej części rozgrywek zawodnicy z Większyc pokonali szkołę z Pokrzywnicy 5:2 oraz gospodarzy z Długomiłowic 4:0. W decydującym spotkaniu musieliśmy uznać wyższość triumfatorów ze szkoły z Reńskiej Wsi (wynik 1:4) i ostatecznie zajęliśmy dobre 3 miejsce. Skład ZSP Większyce: Mateusz Kaczmarczyk, Paweł Kolenda, Dawid Linek, Mateusz Bauch, Alan Płachta, Rafał Wojciech, Paweł Klein. Trener: Łukasz Flegel