Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member Anna Chalupinska  
2026-06-09 20:39:25
Member karolina  
2026-06-07 10:14:05
Member bojowniczka  
2026-06-01 10:24:05
administrator Administrator  
2024-06-26 12:53:56
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Piątek
12 czerwca 2026
Imieniny obchodzą
Antonina, Bazyli, Jan, Leon, Onufry, Wyszemir
Do końca roku zostało
203 dni

festyn

 

W dniu 2 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny dla uczniów klas 1–3. Celem wydarzenia było rozwijanie umiejętności estetycznego pisania, cierpliwości oraz dbałości o poprawność i staranność wykonywanej pracy.

Uczestnicy mieli za zadanie przepisać przygotowany tekst, zwracając szczególną uwagę na kształt liter, równomierne rozmieszczenie wyrazów oraz ogólną estetykę pisma. Komisja konkursowa oceniała prace według kryteriów takich jak czytelność, staranność, poprawność i walory etetyczne.

Wyniki konkursu

Mistrz pięknego pisania:

  • Leon Greger  kl. II

Wyróżnienia:

  • Michał Muras kl. I
  • Jakub Niebiosa kl. III

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe. Gratulacje zwycięzcom złożyli Pani Dyrektor, nauczyciele i koledzy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace, a laureatom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów.

 

Konkurs kaligraficzny w klasach 1–3Konkurs kaligraficzny w klasach 1–3Konkurs kaligraficzny w klasach 1–3

 

Z dumą informujemy, że nasza społeczność szkolna otrzymała oficjalne podziękowania za udział w akcji „Jeden naród ponad granicami”.

Nasza szkoła udowodniła, że wartości takie jak solidarność, pamięć o rodakach oraz patriotyzm są dla nas bliskie. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli stworzyliśmy paczki żywnościowe, które trafiły przed Wielkanocą do Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.

Organizatorzy akcji skierowali do nas ciepłe słowa i pamiątkowy dyplom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę. Wasza bezinteresowna pomoc i zaangażowanie niosą realną radość Polakom mieszkającym poza granicami kraju. Jesteśmy dumni, że wspólnie tworzymy społeczność gotową do działania!

Jeden naród ponad granicami – podziękowanie dla naszej szkoły!

 

 

Na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w Lekkoatletyce w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach z powodzeniem uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach. Nasi reprezentanci rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych, takich jak biegi na 100 m, 300 m, 500 m i 600 m oraz rzut piłeczką palantową. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom sportowy, osiągając bardzo dobre wyniki. Największy sukces odniosła Lena Cińcio startująca w ramach Igrzysk Dzieci, która zdobyła tytuł Mistrzyni Powiatu w biegu na 600 metrów. Natomiast Adam Bonawenturski reprezentujący szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej stanął na podium, zdobywając tytuł Wicemistrza Powiatu w biegu na 600 metrów.

Dzięki swoim znakomitym występom oboje zawodnicy uzyskali awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Opolu. Będą tam reprezentować zarówno ZSP Większyce, jak i cały powiat kędzierzyńsko-kozielski.

Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

 

1 czerwca, nauczyciele, pracownicy i rodzice naszej placówki odegrali przygotowane specjalnie dla dzieci przedstawienie pt. ,,Kopciuszek. Niezwykłe przygody''. Po kilku miesiącach przygotowań, przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 mieli okazję zobaczyć historię Kopciuszka, opowiedzianą według pomysłu J. Brzechwy, wzbogaconą o motywy baśni J. Porazińskiej ,,Dwanaście miesięcy" i baśni braci Grimm ,,Pani Zima". To było niezwykle doświadczenie oraz świetna, kulturalna niespodzianka z okazji Dnia Dziecka, zarówno dla dzieci, jak i aktorów. Dzieci doskonale się bawiły, obserwując nauczycieli, rodziców i pracowników w niecodziennej dla nich sytuacji. To zwykle dzieci stoją na scenie i prezentują swoje umiejętności. Tym razem mogły wygodnie usiąść na widowni i obserwować wydarzenia na scenie.
W przedstawieniu wzięli udział:
???? Anna Stefańska (mama przedszkolaka) jako Kopciuszek;
???? Anna Bieniek (babcia ucznia klasy 1) jako Macocha;
???? Angelika Bechta (nauczycielka religii) jako Kasieńka - córka Macochy;
???? Sabina Gabor (nauczycielka przedszkola) jako Haneczka - córka Macochy;
???? Ewa Bonawenturska (nauczycielka języka angielskiego) jako Ochmistrz, Strażnik, Woźnica, Herold;
???? Dorota Gabor (logopeda i specjalista da terapii pedagogicznej) jako Sąsiadka i pan Styczeń;
???? Mariola Szwarcer (pracownik niepedagogiczny) jako Królewicz i pan Marzec;
???? Monika Kurpiela (nauczycielka przedszkola) jako Narrator i dźwiękowiec.
Nas doborem aktorów i zebraniem zespołu, opracowaniem scenariusza, przygotowaniem dekoracji i scenografii, dobraniem muzyki, interpretacją sceniczną scenariusza czuwała pani Sabina Gabor.
Dziękujemy bardzo chętnym osobom za poświęcony czas i zaangażowanie w realizację tego projektu już po raz trzeci.
Mamy nadzieję, że dzieci spędziły miło czas w dniu ich święta.

kopciuszekkopciuszekkopciuszekkopciuszek

 

 

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1537
mod_vvisit_counterWczoraj9785
mod_vvisit_counterW tym tygodniu56416
mod_vvisit_counterWszystkich23295247

Twoje IP: 18.97.14.90
,
Wyszukiwarka
Logowanie



Telefon zaufania

;