Oprócz ostatnich zmagań edukacyjnych przedostatni tydzień wakacji poświęcony został doskonaleniu znajomości zasad bezpieczeństwa tak ważnych dla nas wszystkich w codziennym życiu.
Tydzień bezpieczeństwa rozpoczął się w kasku rowerowym. Uczniowie, po przypomnieniu sobie wszystkich zasad obowiązujących w ruchu drogowym, wzięli udział w drogowym torze przeszkód. Najlepszą z dziewcząt okazała się Magdalena Wistuba. Tuż za nią uplasowała się Emilia Klimas, a podium zamknęła Magdalena Bochynek. Wśród chłopców triumfował Mateusz Kaczmarczyk przed Adamem Bonawenturskim i Piotrem Rogóżem.
We wtorek uczniowie dyskutowali na temat cyberbezpieczeństwa i zasad obowiązujących w Internecie. Przeprowadzone zostały dwa warsztaty: "Twój wybór - twoje zdrowie" oraz "Dobry kierunek czy ślepa uliczka".
Środa poświęcona była zasadom udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w tajniki których wprowadziły nas dziewczyny z Żeglugowej Drużyny Pierwszej Pomocy, którym serdecznie dziękujemy.
W czwartek przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wakacyjnych zabaw nad morzem i w górach, a także spróbowaliśmy swoich sił z rozgrywkach gry w gumę. Było rytmicznie, wesoło i bezpiecznie.
Znajomość wszystkich zdobytych podczas Tygodnia dla Bezpieczeństwa wiadomości sprawdziliśmy podczas piątkowego szkolnego quizu wiedzy na temat bezpieczeństwa. Bezkonkurencyjna okazała się w nim Hanna Rypa, jako jedyna zdobywając maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsca otrzymali: Julia Waloszek, Adam Woleński, Adam Bonawenturski i Grzegorz WIlczek. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Maksymilian Friedla, Natalia Kopera- Pawliniarz, Magdalena WIstuba, Julia Dradra, Emilia Klimas i Mateusz Kaczmarczyk.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów, a wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy pogodnych, radosnych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
