Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member bojowniczka  
2024-07-10 13:02:58
administrator Administrator  
2024-06-26 12:53:56
Member Anna Chalupinska  
2024-06-25 19:43:01
Member karolina  
2024-06-25 15:53:26
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Środa
24 lipca 2024
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało
161 dni

Dla uczniów klasy VIII w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Większycach drugie półrocze to okres wytężonej nauki oraz czas wyboru przyszłej szkoły ponadpodstawowej. Żeby ułatwić uczniom wybór szkoły, w kwietniu 2023 roku zorganizowano dla nich Dni Otwarte. Zainteresowani uczniowie mogli w odpowiednim terminie przyjechać do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i dowiedzieć się na miejscu wszelkich informacji o danej placówce, a także uczestniczyć w zajęciach praktycznych. Dodatkowo w marcu i kwietniu 2023 roku, uczniowie klasy VIII mieli również możliwość, aby spotkać się z przedstawicielami wybranych szkół ponadpodstawowych w swojej szkole. W dniu 30 marca do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach zawitali przedstawiciele popularnej „Budowlanki”, natomiast 4 maja 2023 roku gościło u nas I L.O w Kędzierzynie-Koźlu. Celem tych spotkań było przedstawienie uczniom kierunków nauczania w danej szkole oraz udzielenie wszelkich informacji o placówce.

Od 15.05.2023r – do 19.06.2023 r do godz. 15.00 na stronie https://opolskie.edu.com.pl odbywa się elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych.

Na tej stronie po założeniu własnego konta, każdy uczeń powinien dokonać wyboru odpowiedniego kierunku nauczania w przyszłej szkole ponadpodstawowej.Trudny czas dla ósmoklasistów Trudny czas dla ósmoklasistów

 

Uczniowie klasy VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach w ramach lekcji z doradztwa zawodowego mieli okazję zapoznać się z zawodem mechanika samochodowego.

W czwartek 16 marca 2023 roku udali się do warsztatu mechaniki pojazdowej w Większycach przy ul: Kozielskiej 7. W trakcie wizyty w warsztacie uczniowie poznali w jaki sposób wykonuje się diagnostykę samochodu, m.in. zbieżność kół, wymianę amortyzatorów oraz wymianę opon z wyważaniem kół. Uczniowie dowiedzieli się również, że w razie potrzeby mogą w przyszłości odbyć u właściciela warsztatu praktykę zawodową na kierunku mechanik samochodowy.

Wycieczka do warsztatu Wycieczka do warsztatu

 

Plakat

 

 

Zawodowy tydzień 2022

Załączniki:
Pobierz (ZT IV zbiorczy harmonogram szkol bez danych osob.pdf)Zawodowy Tydzień harmonogram[ ]510 Kb
 

Przypomina się wszystkim uczniom którzy kończą ósmą klasę o elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Rekrutacja trwa już od 16.05. 2022r i zakończy się 20.06.2022r. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił to może to jeszcze zrobić. Adres strony internetowej.  opolskie.edu.com.pl na tej stronie trzeba założyć swoje konto i dalej postępować zgodnie z instrukcją. Wszystkie kroki jak to trzeba zrobić są dokładnie objaśnione na tej samej stronie (film instruktaży). W załącznikach poniżej znajdują się niezbędne informacje dotyczące terminów składania niezbędnych dokumentów.

 

Spotkanie z BudowlankąW środę 6 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Większycach odbyło się kolejne spotkanie klasy VIII z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Tym razem przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, byli zaproszeni na spotkanie z klasą VIII.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. Popularną „Budowlankę”  reprezentowała Pani Ewelina Kowaś oraz byłe uczennice naszej szkoły, Roksanę Zmarzły oraz Amelię Bochynek. W trakcie spotkania przedstawiono uczniom prezentację multimedialną, a uczniowie „Budowlanki” również w ciekawy sposób opowiadali o swojej placówce, zachęcając naszych uczniów do tego aby w nowym roku szkolnym byli już uczniami tej szkoły. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Zespół Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oferował naszym uczniom szeroki wachlarz kierunków po których znalezienie pracy będzie tylko formalnością. Niebawem kolejne spotkanie na które zaproszone zostanie I L.O. w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W środę 16 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Większycach odbyło się kolejne spotkanie klasy VIII z przedstawicielami Szkół Ponadpodstawowych  w Kędzierzynie-Koźlu.

Tym razem do naszej szkoły przybyła delegacja z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Prezentację popularnej „Żeglugi” przedstawił i omówił Pan Piotr Bechta, któremu pomagali uczniowie starszych klas.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych wiadomości na temat kierunków nauczania, praktyk zawodowych oraz o dużym wachlarzu zajęć pozalekcyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja w której była mowa o miesięcznych praktykach zawodowych na statku. Już wkrótce kolejne spotkanie naszych uczniów z „Budowlanką”.

Spotkanie żegluga Spotkanie żegluga

 

W środę 9 marca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Większycach odbyło się spotkanie klasy VIII z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2022/2023. Szkołę ze Sławięcic reprezentowała Pani Bożena Jagieniak, oraz uczniowie – Joanna Kapica i Bartosz Wyleżoł. W trakcie spotkania przedstawiono uczniom prezentację multimedialną a uczniowie sławięcickiej szkoły również w ciekawy sposób opowiadali o swojej placówce, zachęcając naszych uczniów do tego aby w nowym roku szkolnym byli już uczniami tej szkoły. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Szkoła w Sławięcicach oferowała naszym uczniom szeroki wachlarz kierunków po których znalezienie pracy będzie tylko formalnością.

Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Przewodnik „Hej ósmoklasisto, sięgnij po marzenia”, skierowany jest dla uczniów klasy VIII i rodziców. Szczegółowo przedstawia konkretne typy szkół ponadpodstawowych Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, by ułatwić wybór szkoły, która powinna być: wymarzona, atrakcyjna i realizująca konkretne zainteresowania.

 

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś11347
mod_vvisit_counterWczoraj8926
mod_vvisit_counterW tym tygodniu29859
mod_vvisit_counterWszystkich13924473

Twoje IP: 100.26.176.111
,
Wyszukiwarka
Telefon zaufania

;