Ostatnio zalogowani
User Stats
Online : Brak Online
5 ostatnio zalogowanych
Member Anna Chalupinska  
2026-06-23 21:15:30
Member karolina  
2026-06-23 14:28:48
Member bojowniczka  
2026-06-22 20:02:39
administrator Administrator  
2024-06-26 12:53:56
Member Bernadeta Jastrzębska  
2020-10-21 18:32:41
Bezpieczna droga

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest
Czwartek
25 czerwca 2026
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja, Tolisława, Wilhelm
Do końca roku zostało
190 dni

wosp

 

Dnia 14.01.2026r. Przedszkolaki z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć musical pt. "Pinokio", który został wystawiony przez Teatr Moich Mrzeń w MOK Chemik w Kędzierzynie-Koźlu.
Dzieci podziwiały opowieść o drewnianym pajacyku wystruganym przez Geppetta, który marzył, by stać się prawdziwym chłopcem. Niestety po drodze dał się nabrać oszustom, przeżył także wiele przygód. Na szczęście dzięki odwadze, miłości i gotowości do zmiany spełnił swoje marzenie.
Musical przepełniony był mnóstwem zabawnych dialogów, wzruszających piosenek i spektakularnych tańców. Dodatkowo gra świateł, zachwycająca scenografia i muzyka pozwoliły nam przenieść się do krainy Pinokia i wspólnie z nim przeżywać jego przygody.
Musical oprócz przeżyć emocjonalnych pomógł dzieciom zrozumieć, czym jest kłamstwo, jakie niesie konsekwencje i że warto czasem posłuchać dorosłych.Pinokio_2Pinokio_1
 

Zimą ptakom trudno znaleźć pożywienie, dlatego Misie z przedszkola w Poborszowie wzięły udział w zajęciach ekologicznych, podczas których dzieci własnoręcznie wykonały kule z ziarnami dla ptaków. Rozmawialiśmy o tym, jak pomagać ptakom zimą i czym można je bezpiecznie dokarmiać.
Gotowe kule tłuszczowo-ziarniste zostały zawieszone na terenie placówki, aby wspierać ptaki w mroźne dni. Zajęcia były nie tylko świetną zabawą, ale także ważną lekcją empatii, odpowiedzialności i troski o przyrodę.
Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i zachęcamy wszystkich do pomagania ptakom zimą!

 

 

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. Jest już tradycją, że w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną, w porze obiadowej wraz ze wszystkimi pracownikami przedszkola zasiadamy do odświętnie nakrytych stołów, aby wspólnie spożyć wigilijne potrawy. Przed uroczystym obiadem składamy sobie świąteczne życzenia i dzielimy się opłatkiem. Po uroczystym obiedzie, rozlegają się dźwięki kolęd. W tym roku nasz stół świąteczny ozdobiły własnoręcznie wykonane przez starszaki choinki, które dzieci zabrały na pamiątkę i ozdobę do domów. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

wigilia_5wigilia_3wigilia_4

 

 
Więcej artykułów…

joomplu:20295

joomplu:20294

joomplu:19309

joomplu:20657

joomplu:18553

joomplu:20296

joomplu:17289

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś8094
mod_vvisit_counterWczoraj23111
mod_vvisit_counterW tym tygodniu76321
mod_vvisit_counterWszystkich23578997

Twoje IP: 216.73.216.204
MOZILLA 5.0,
Wyszukiwarka
Logowanie



Telefon zaufania

Najnowsze zdjęcia
;