Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!
6 maja nasze przedszkolaki odwiedził wyjątkowy gość – Pani Wiktoria Ogórek – stomatolog. Spotkanie było częścią zajęć edukacyjnych mających na celu przybliżenie zawodu dentysty oraz utrwalenie wiedzy na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej! Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza okazja do rozmowy z dentystą, dzieci dowiedziały się, że wizyta u stomatologa nie musi być straszna. Pani stomatolog w przystępny i ciekawy sposób omówiła na czym polega jej praca, pokazała narzędzia, jakie służą do sprawdzania uzębienia i jak ważne są kontrole dentystyczne. Nie zabrakło także zajęć praktycznych, Pani doktor pokazała w jaki sposób właściwie szczotkować zęby na specjalnym modelu. Dzieci dowiedziały się: jak długo należy myć zęby, oraz że warto używać płynu do płukania jamy ustnej i nici dentystycznej. Przedszkolaki zostały obdarowane przez Panią Wiktorię Ogórek prezentami, które dodatkowo zachęciły je do wizyty w Poradni dentystycznej. Spotkanie ze stomatologiem było nie tylko ciekawe, ale również pełne cennych informacji. To ważne, aby już od przedszkola wprowadzać maluchy w świat prawidłowej higieny jamy ustnej! Teraz już wszystkie dzieci w naszym przedszkolu wiedzą, co szkodzi naszym ząbkom, co należy zrobić, aby uniknąć próchnicy i jak mieć piękny oraz zdrowy uśmiech!




























