MY, UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY,
UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,
ŻE BĘDZIEMY KSIĄŻKI KOCHAĆ,
KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY.
WSZYSTKICH WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK
BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ.
OBOWIĄZKI CZYTELNIKA
TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ!
Pasowanie na Czytelnika to wyjątkowa uroczystość organizowana w naszej szkole, podczas której uczniowie klasy I zostają oficjalnie włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wydarzenie to ma na celu przede wszystkim rozbudzenie zainteresowania książką i czytaniem.
Dzieci złożyły przysięgę, mówiącą o poszanowaniu książek, po czym nastąpił uroczysty moment pasowania, którego dokonała pani dyrektor szkoły.
Życzymy wszystkim nowym Czytelnikom radości z odkrywania niezwykłych historii ukrytych w książkach i rozwijania swojej wyobraźni poprzez obcowanie z literaturą.

