MY, UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY,

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,

ŻE BĘDZIEMY KSIĄŻKI KOCHAĆ,

KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY.

WSZYSTKICH WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK

BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ.

OBOWIĄZKI CZYTELNIKA

TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ!

 

Pasowanie na Czytelnika to wyjątkowa uroczystość organizowana w naszej szkole, podczas której uczniowie klasy I zostają oficjalnie włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wydarzenie to ma na celu przede wszystkim rozbudzenie zainteresowania książką i czytaniem.

Dzieci złożyły przysięgę, mówiącą o poszanowaniu książek, po czym nastąpił uroczysty moment pasowania, którego dokonała pani dyrektor szkoły.

Życzymy wszystkim nowym Czytelnikom radości z odkrywania niezwykłych historii  ukrytych w książkach i rozwijania swojej wyobraźni poprzez obcowanie z literaturą.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2026PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2026PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2026PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2026