22 maja przedszkolaki oraz uczniowie naszej placówki wzięli udział w XXXII edycji Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego, do którego zakwalifikowali się po etapie gminnym w GOK w Reńskiej Wsi. Na scenie królowała śląska gwara, barwne stroje, od tradycyjnych po współczesne oraz ciekawe rekwizyty. Uczestnicy zaprezentowali interesujące i zróżnicowane scenki rodzajowe oraz monologi.
Przedszkolaki z Poborszowa przedstawiły scenkę rodzajową pt. ,,Ważyniy wodzionki'', czym zapewniły sobie 3 miejsce na podium.
W kategorii monologów wystąpili: Szymon Waloszek z klasy 2, Antoni Segrodnik z klasy 4 i Marcin Segrodnik z klasy 7.
Oprócz rywalizacji w konkursie, dzieci miały okazję udzielić wywiadu dziennikarzom telewizji i gazety.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów, a przedszkolakom zajętego 3 miejsca!
